Mesaj gönder
Çin Butt Weld Parçaları Üretici

TOBO GRUBU

TOBO Uluslararası Ticaret (Shanghia) Co., LtdTianda Petrol Boru Co, Ltd

TOBO Boru Hattı Equipment Co, Ltd TPCO & TISCO Boru (Tianjin) Co, Ltd.

Haberler

March 20, 2024

Çinli firma Nijerya'da lider çelik boru tesisi kuracak

Çinli firma Nijerya'da lider çelik boru tesisi kuracak
LAGOS, 16 Aralık (Xinhua) - Çinli çelik boru üreticisi Jiangsu Yulong Group, Çarşamba günü Nijerya'daki Lagos Lekki Serbest Ticaret Bölgesinde büyük çaplı bir fabrika için temel atma töreni düzenledi.

Temel atma törenine hükümet yetkilileri, Çin elçileri ve özel şirketler temsilcileri katıldı.

Şirketin genel müdür yardımcısı Willy Wen'e göre, Kasım 2011'de Çin'in Şanghay Menkul Kıymetler Borsası'nda listelenen Jiangsu Yulong Group, uluslararası pazardan yararlanıyor.

Xinhua'ya verdiği röportajda üç yatırım aşamasından oluşan Yulong Lekki projesinin "Nijerya'da 1 numaralı karmaşık kaynak ve dikişsiz boru üreticisi" olacağını söyledi.

Yatırımın ilk aşamasını, yıllık 150.000 tonluk tasarlanmış Suya Dayanıklı Ark Kaynaklı Boru üretim birimi kuracak olan 50 milyon ABD Doları'na koydu.

Yaklaşık 60 milyon doların ikinci safhasında, yıllık 150.000 ton üretim kapasitesine sahip gelişmiş bir çelik boru üretim birimi inşa edeceğini söyledi.

Üçüncü aşamada bir OCTG (boru, kasa, sondaj borusu ve hat borusu) üretim birimi ve 10 milyon dolar değerinde eşleştirme ekipmanı kurulacak.

Projenin tamamlandığında Nijerya'nın petrol ve gaz endüstrilerini artıracağını söyledi.

Lagos'taki Çin Konsolosluğu Başkonsolosu Liu Kan, törende, projenin kazan-kazan parası sağlayacak Çin-Nijerya sanayi işbirliğinin önemli bir parçası olduğunu söyledi.

180.000 metrekareyi kapsayan projenin, 1000'den fazla yerel insana istihdam yaratması ve çelik imalat işinde eğitim mühendisleri tarafından modern teknoloji transferini artırması bekleniyor.

Çelik boru tesisi tamamlandığında Nijerya'daki en büyük ağır sanayi tesislerinden biri olacak.

İletişim bilgileri